Program 2020

Zarys Programu 7. Dni Antywięziennych

Sobota – 24 października

12:00 Warsztat bezpieczeństwa cyfrowego – wstęp teoretyczny

Po co i jak szyfrować maile? Czy różni się VPN od ToR i jak ich używać? Jaki system operacyjny wybrać? Jak bezpiecznie korzystać z telefonu? Podczas warsztatu postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania oraz pokazać Wam jak w praktyce wygląda korzystanie z bezpieczniejszych narzędzi.

Zapisy: ack.waw@riseup.net

16:00 – Prezentacja o aktualnej sytuacji w Białorusi

Przed koncertem solidarnościowym zapraszamy was na prezentację o sytuacji w Białorusi. Przygotowujemy krótką prezentację dla osób, które nie znają rosyjskiego ani białoruskiego, nie śledzą codziennie co się dzieje za naszą wschodnią granicą i trochę się gubią w informacjach które do nich docierają. Postaramy się zebrać i uporządkować informacje, opowiemy o ciekawych, ważnych i zaskakujących momentach, opowiemy o różnych grupach społecznych, które wyszły na protest przeciwko reżimowi, opowiemy o tym jak przebiegają protesty i będziemy też opowiadali o brutalności milicji i omonu (ostrzegamy, że będzie też mowa o torturach – trigger warning!).

Zachęcamy do udziału, zachęcamy też do udziału osoby z Białorusi, które chciałyby się podzielić swoimi wrażeniami, doświadczeniami, punktami widzenia.

Prezentacja w języku polskim.

 

18:00 – Koncert benefitowy dla Białorusi – Serotonin Zero 

Serotonin Zero – zespół z Warszawy składający się z byłych i obecnych członków zespołów takich jak Bagna, Monday Suicide, Wolftrap13 lub Wrong. Muzycznie jest to spotkanie Catharsis i His Hero Is Gone z nutą black metalu. Promo do odsłuchania:
polecamy też filmik z Białegostoku

 

Niedziela – 25 października

12:00 Warsztat bezpieczeństwa cyfrowego – część praktyczna

Prosimy o przyniesienie komputera z linuxem i dostępem do internetu. Wymyślcie też zawczasu 4-5 haseł, którymi zabezpieczycie swoje urządzenia i konta.

Zapisy: ack.waw@riseup.net

Projekcja filmu o tematyce antywięziennej

 

Co jeszcze…?

  • pisanie listów do uwięzionych
  • distro ACK
  • możliwość pogadania z nami o tym jak wspierać osoby uwięzione, jak się organizować, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

___