Program 2018

PIĄTEK, 26 października

19:30
Wieczór solidarnosciowy z anarchistami i antyfaszystami w rosji – W przeddzień wyborów prezydenckich i mistrzostw świata w piłce nożnej w rosji zaczęły się represje w stosunku do antyfaszystów i anarchistów. Tak zwana sprawa “Sieci” – to jaskrawy przykład współczesnych represji w federacji rosyjskiej – tortury, podrzucona broń i narkotyki, toporna propaganda w mediach, zastraszanie rodzin, ciężki kaliber artykułów z kodeksu karnego bez realnych “przestępstw”, a poza tym utrudnianie solidaryzowania się z aresztowanymi.

Podczas wydarzenia dowiecie się o sprawie “Sieci”, będziecie mogli zadać pytania, będzie mowa o towarzyszących tej sprawie represjach i sytuacji politycznej we współczesnej rosji.

pisanie listów do uwięzionych z wprowadzeniem dla tych osób, które piszą po raz pierwszy

+ distro ACK – publikacje, biuletyny, koszulki, naszywki

___

SOBOTA, 27 października

13:30
pisanie listów do uwięzionych
benefitowe dziary

15:00

warsztat “O co chodzi z kulturą bezpieczeństwa?” – od początku XXI wieku w europie zauważalnie wzrosła skala represji i inwigilacji wymierzonych w aktywistki i aktywistów. Podczas spotkania podamy przykłady największych operacji policyjnych i przybliżymy ideę kultury bezpieczeństwa. Nie planujemy nikogo straszyć, pokażemy natomiast, że zmiana już choćby kilku zachowań może zminimalizować potencjalne zagrożenie

17:00
prezentacja: Anarchist Defence Fund. Anarchist Defence Fund (A-Fund) to międzynarodowy projekt, który zapewnia pomoc finansową anarchist.k.om mierzącym się z represjami, procesami, uwięzieniem lub znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej z uwagi na prowadzoną działalność polityczną i/lub poglądy. Przyjdź na prezentację i dowiedz się o nich więcej!

17:30
Alternatywny wymiar sprawiedliwości – prezentacja doświadczeń z projektu edukacyjnego “AntyUniwersytet” w Mińsku (białoruś). W ciągu dwóch lat grupa mińskich anarchistów i anarchistek, podczas zamkniętych warsztatów studiowała krytykę współczesnego wymiaru sprawiedliwości, doświadczenia samorządnych społeczności, istniejące już alternatywne systemy wymierzania sprawiedliwości oraz opinie różnych anarchistów/ek w tym temacie. Wypracowana została własna alternatywa wobec wymiaru sprawiedliwości, którą jesteśmy gotowi się z wami podzielić i usłyszeć konstruktywną krytykę. Na prezentacji dowiecie się jak prowadzony był kurs edukacyjny, a także przedstawiony zostanie wymyślony system praworządności. Będziecie mogli/ły zadać pytania i podzielić się swoimi doświadczeniami.

– koncert Zatrata, Useless, Nonsanto

– benefitowe dziary

+ pisanie listów do uwięzionych i distro ACK

___

NIEDZIELA, 29 października

14.30
Warsztat Libertarian Justice –Anarchiści i anarchistki zawsze występowaly przeciwko państwowemu wymiarowi sprawiedliwości we wszystkich jego przejawach. Otwarcie poddają pod wątpliwość system prawny i policję, łącząc je z organami represji. Anarchistyczne wydania internetowe czy papierowe wzywają do podpalenia więzień, powieszenia glin i olewania prawa. Na tym warsztacie postaramy się ocenić, na ile świadomie wzywamy do zniszczenia istniejącego wymiaru sprawiedliwości i czy wyobrażamy sobie jak mogłaby wyglądać alternatywa. Możemy mówić ile chcemy o tym, że gdy będzie anarchia, prawie w ogóle nie będzie sytuacji naruszenia przyjętych zasad społecznych, ale co robić z osobami, które jednak je naruszają? Jaki mieć stosunek do kary śmierci? Czy warto izolować osoby naruszające przyjęte zasady społeczne? Jakie rodzaje kar są dopuszczalne, a z jakich powinniśmy zrezygnować? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatu.

Warsztat przeznaczony dla grupy nie większej niż 15 osób, dlatego obowiązują zapisy. Żeby się zapisać wyślij mail na ack.waw [@] riseup.net, napisz, że będziesz uczestniczyć i napisz jak cię nazywać (imię/ksywka)
Czas trwania: 3 godziny
Język warsztatu rosyjski lub angielski (plus tłumaczenie na polski)
Ilość uczestników: 6-15 osób

18:00
Wolny Kadr – czyli antywięzienny i antyrepresyjny pokaz filmu-niespodzianki, będącego analizą wydarzeń z lipca zeszłego roku w Hamburgu.

26-28 października 2018
Warszawa, ADA Puławska (ulica Puławska 37)

Ostrzegamy, że program może się jeszcze odrobinę zmienić, ale obserwujcie wydarzenie na facebooku lub stronę przeciwkowiezieniom.noblogs.org gdzie bedziemy publikowaly szczegóły Dni Antywięziennych i dokładniejsze opisy wydarzeń.